Demo Talebiİletişim

 Tommy Hilfiger Click and Collect (Tıkla ve Al)

Click and Collect (tıkla ve al) olarak da bilinen teslimat seçeneği, çevrimiçi alışverişin sağladığı kolaylığı mağazadan alışverişin anlık memnuniyetiyle birleştirir.

Tommy Hilfiger markamızın mağazalarında kullanmaya başladığımız Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması, tüketicilerimizin kargolarının adrese teslimatını beklemeden mağazadan teslim alabilmelerine imkan sunarak zamandan tasarruf etmelerini amaçlamaktadır. Temel olarak zamandan tasarruf sağlamayı hedefleyen bu uygulama bir diğer yandan tüketicilerimizin mağaza deneyimi yaşamalarına da imkan vermektedir. Tüketicinin mağazaya gelişiyle birlikte mağaza deneyimine ortak olup, ürünleri canlı olarak görme ve farklı modelleri de deneyimlemelerine imkan sağlar. 

Tüketiciye alternatif bir sipariş deneyimi sunan Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması, tüketicinin web sitesi üzerinden siparişini vermesi ile birlikte başlayan ve diğer sipariş adımları ile devam eden sipariş sürecini web sitesi üzerinden sipariş takibi adımından izlemesine imkan sunar. Teslimat esnasında yapılan SMS doğrulama ile sipariş tüketici ya da onun seçtiği alıcı tarafından güvenli bir şekilde mağazadan teslim edilir.

Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması,  farklı adreslere yapılan teslimatları azaltarak sürdürülebilir bir marka olma yolunda çevreye sağladığı katkı ile de taşımacılık anlamında karbon emisyonunun azalmasına katkıda bulunur. 

Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması Tommy Hilfiger markasının çevrimiçi ticarette uygulamayı hedeflediği çok kanallı (omnichannel) ticaret stratejisi ile doğru orantılı olarak çalışır. Alternatif kanalların birbirleri ile entegre şekilde çalışmasına imkan sunarak bütünsel bir alışveriş deneyimi sunar. 

Click and Collect (tıkla ve al) modeli ile yapılan işlemlerde, teslimat lokasyonu olarak seçilen mağazada ilgili siparişe ait sadece zorunlu bilgiler mağaza personeli tarafından erişilebilir durumdadır. Bu durum tüketicinin veri güvenliğini korurken teslimatın da sağlıklı bir şekilde yapılabilmesine imkan tanır. 

Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması sadece bir teslimat seçeneği olmayıp, aynı zamanda çevrimiçi mağazanın büyümesini sürdürmek için kullanılacak stratejik bir araçtır. Çevrimiçi mağazacılık yapan işletmeler Click and Collect (tıkla ve al) uygulaması ile yeni müşteriler çekebilir, satışlarını artırabilir ve müşteri sadakatini güçlendirebilirler. Günümüzde gittikçe artan rekabetçi çevrimiçi ticaret (e-ticaret) pazarında da işletmelere rakiplerinden ayrışmak için bir fark yaratma imkanı sunar. 

Paylaşın

Benzer yazılar